בלה לחופש נולדה

    • bella4

בלה לחופש נולדה

מאת בלה מנדל - יולי 2013 


כדי להתחיל לספר לכם עד כמה הייתה השנה הזו משמעותית בחיי, אני חייבת להתחיל כמה שנים קודם.

גדלתי בשכונת מאה שערים בירושלים בקהילת נטורי קרתא. בגיל 20 הבנתי שמישהו אחר תכנן עבורי את חיי ושאלו לא החיים אותם אני מבקשת לעצמי. ולמרות שהייתי רק בת 20 הייתי כבר באמצע החיים: נשואה יותר משלוש שנים ואם לשני ילדי - המדהימים. אבל למרות הכל החלטתי שיש לי את הזכות לבחור ושאני לא מתכננת לוותר עליה. עזבתי את הבית עם שני ילדי ופתחתי דף חדש.

את הגירושין הצלחתי לעבור בכוחות עצמי, אך למרות זאת - לא הצלחתי לקבל את ילדי. הם אולצו להישאר בתוך הקהילה הסגורה והקיצונית. ידעתי שלא אוכל לעשות את השינוי מתוך מאה שערים  - עלי להמשיך בדרכי ולעשות הכל כדי שאוכל להציע גם להם את הדרך לחיים חופשיים.

הידיעה שאני הולכת בדרך שלי, נתנה לי כח רב. אך כל לילה הבטחתי לעצמי שכל עוד הילדים שלי נשארו מאחור, לא אוותר. לא אוותר עד שאוכל לתת גם להם את האפשרות לחירות וחופש בחירה.

עברתי שנתיים ארוכות של מאבק משפטי ולא הייתי לבד. מתנדבים רבים שעזרו לי לאורך הדרך – מלווים, עובדים סוציאילים ועורכי דין עמדו לעזרתי בהתנדבות וברוחב לב.

וסוף סוף, לפני מספר חודשים, יצאתי מבין הדין עם חיוך גדול על הפנים ורק מילה אחת לומר לכל מי שעזר לי לאורך הדרך – הצלחנו!

ידעתי שזו תחילתה של דרך ארוכה. ילדי, שגדלו בנטורי קרתא, ידעו לדבר יידיש בלבד והיה עלי להתחיל ללמד אותם עברית. גם כאן קיבלתי עזרה רבה ממתנדבים ויוצאים לשאלה בה.ל.ל – ספרי ילדים, כרטיסים להצגות, יועצים מקצועיים, בייבי סיטר בהתנדבות כשצריך והכי חשוב – עידוד תמיכה והרבה אהבה.

היום, אני מתרגשת כל בוקר מחדש לקום אל שני ילדי ואני עושה הכל כדי לתת להם את כל מה שאם יכולה לתת. בעקבות הנידוי מהקהילה, ילדי לא יכולים לפגוש את המשפחה המורחבת שלהם. זו הסיבה שאני כל כך שמחה להשתתף במפגשי האמהות והילדים שמארגנת עמותת ה.ל.ל, בסופי שבוע ובחגים. שם הילדים שלי פוגשים ילדים נוספים שמבינים בדיוק מה עובר עליהם – מה שלא יכלו למצוא בשום מקום אחר.

אני שמחה להיות חלק ממעגל הנתינה של עמותת ה.ל.ל באמצעות הרצאות שאני מעבירה לעובדים סוציאליים, אנשי מקצוע נוספים ולקהל הרחב. הרצאות אלו נועדו להעלות את המודעות וההיכרות עם מצבם של היוצאים לשאלה ובכך אני יכולה להחזיר ולסייע לקהילה המיוחדת הזו ולעמותת ה.ל.ל.


בהערכה רבה,


בלה - לחופש נולדה!


Hillel on Facebook Hillel on Twitter Hillel on Youtube
הקו הפתוח 1-700-70-70-73
שעות מענה

חיפה והצפון / תל אביב

א'-ה' 22:00-18:30 


ירושלים

 א'-ה' 22:00-19:00 

ליצירת קשר מטלפון כשר מכל הארץ התקשרו ל 050-9332212