מכתב מיהודה אטלס

שלום אסתי,
 
שוב, אני רוצה להודות לך על שהזמנת אותי להיפגש עם הבנות בנווה-שלום. יצאתי מהפגישה ההיא בהתרגשות גדולה ובשמחה גדולה, על שיצא לי לפגוש בנות כה אמיצות וכה נחושות, שהעזו לעזוב רקע מוכר, אמונה, בעלים ואורחות-חיים וללכת אל הבלתי נודע, הרי הוא העולם 'שלנו', שאני ואת יודעים כמה הוא קשה ולא מסביר פנים. אני חושב שאתם, ב'הלל', עושים עבודה מאוד חשובה בסיוע לבנות האלה ובקליטתן בעולם החדש.
לא הייתי רוצה שהפגישה שלי איתן תהיה חד פעמית. אני מוכן להוסיף ולהיפגש איתן, וכמו בפעם הקודמת על בסיס וולונטרי, כדי להושיט יד עוד למפעל שלכם. זה לא חייב להיות בהתכנסות כוללת כמו בפגישה האחרונה. זה יכול להיות גם בקבוצות יותר קטנות. לא אכפת לי גם להזמין אותן אליי הביתה, בת"א, לפגישה כזאת מפעם לפעם. אני מבקש שתצרפו אותי לפעילי ה.ל.ל ותשתפו אותי במה שקורה, במה שצריך, במה שאפשר. אני יכול לתרום לבנות הרבה בספרות ילדים, בילדים בכלל, בסרטים לילדים וכו'. אני גם מלא סקרנות על מה שעובר ועבר עליהן בדרך אל ה'חופש', על העולם הישן שמהן יצאו ועל המעבר לעולם החדש. אני אשמח לנכוח בפגישות, עם יחידים או עם קבוצה, שבהן יידונו נושאים אלה. אולי אפשר יהיה לחתור גם ליצירת ספר או ספרים שיסייעו להן או לילדיהן.
שמעתי שתומר קרמן, הבן של דני, פעיל אצלכם. אל תהססו להזמין את דני ואת אפרים סידון (בשנים האחרונות הם עושים מפגשים משותפים) לדבר בפני הבנות. דיברתי גם עם פרופ' מירי ברוך, מומחית לספרות ולספרות ילדים, שתשמח להיפגש עם הבנות, גם היא בהתנדבות. מירי היא גם מומחית בספרות ילדים ונוער חרדית, ותוכל להסביר את ההבדלים בין ספרות זו לבין הספרות החילונית.
 
שוב, תודה.
 
שלך,
יודה אטלס

Hillel on Facebook Hillel on Twitter Hillel on Youtube
הקו הפתוח 1-700-70-70-73
שעות מענה

חיפה והצפון / תל אביב

א'-ה' 22:00-18:30 


ירושלים

 א'-ה' 22:00-19:00 

ליצירת קשר מטלפון כשר מכל הארץ התקשרו ל 050-9332212