להשתלב בעולם החדש

 

 

להשתלב בעולם החדש

בחברה המודרנית מתמודדים היוצאים עם קשיים קיומיים עצומים. מרבית הבחורים החרדיים לומדים לימודי קודש בלבד. במתמטיקה הם מגיעים לרמה של בית ספר יסודי, לכל היותר, ואת שאר המקצועות הדרושים לחיים בעולמם המודרני - כמו אנגלית, ספרות, מדע, שפות, היסטוריה אזרחות וכו' - הם אינם לומדים כלל.
צעירות חרדיות מקבלות אומנם השכלה מעשית בסיסית, שמכשירה אותן לעזור בפרנסת המשפחה בעוד שהבעל לומד בישיבה, אבל גם הן אינן מוכנות לדרישותיו של העולם החופשי. מכולם נמנע קשר עם תחומי תרבות כמו: קולנוע, תיאטרון, עיתונות חילונית, ספרות חילונית, ואף אינטרנט.
בהיעדר הרקע הנחוץ לעבודה מעניינת ורווחית בחברה החופשית, נאלצים היוצאים להתפרנס בדוחק, ובמקביל להשלים את לימודיהם לקראת קבלת תעודת בגרות. בשלב שבו בני גילם הלא-חרדיים כבר קיבלו תעודת בגרות, ואף סיימו את השרות הצבאי, היוצאים נמצאים בתחילת הדרך, וזהו מצב מתסכל ביותר.
היוצאים גם צריכים להתרגל לנורמות חברתיות חדשות וזרות כדי למצוא חברים ולבנות חיי חברה. העולם המודרני אינו מקבל אותם בחום ובהבנה, ואינו תומך בהם בצורה המוכרת להם מבית. מצוקת הבדידות גוברת. להרגשתם הקשה ממילא, מתווספים גם רגשי אשם על הסבל שנגרם למשפחותיהם ועל הפגיעה בסיכויי אחיהם למצוא שידוך טוב.
ההישרדות בתנאים אלה תובעת אומץ לב והתמדה רבה.

יש צעירים שמגיעים לה.ל.ל בימים הראשונים ליציאתם לשאלה, ויש אחרים שמגיעים לה.ל.ל כעבור כמה חודשים או שנים מאז יציאתם לשאלה.

ה.ל.ל מקבלת בברכה את החדשים ואת הוותיקים ומסייעת להם להיקלט בעולם החילוני.


Hillel on Facebook Hillel on Twitter Hillel on Youtube
הקו הפתוח 1-700-70-70-73
שעות מענה

חיפה והצפון / תל אביב

א'-ה' 22:00-18:30 


ירושלים

 א'-ה' 22:00-19:00 

ליצירת קשר מטלפון כשר מכל הארץ התקשרו ל 050-9332212