תודה קטנה לכל מתנדבי ה.ל.ל

תודה קטנה לכל מתנדבי ה.ל.ל

מאת יוסי דוד - יולי 2007

 

רציתי לומר תודה!!!

 

אבל, הבנתי שאיפה שלא אתחיל הסוף לא נראה באופק.

אפשר לומר שזה מסוג הדברים עליהם נאמר "כל המוסיף גורע", אבל מצד שני איני יכול להשאיר את החלל הזה, את החוסר באמירת תודה לכם האנשים נפלאים אשר מתנדבים ונותנים מזמנם ומרצם להתנדבות ב-ה.ל.ל בליווי, בקו הפתוח, בארגון ארוחות ובבישולן ובכל תפקיד שקיים.

 

הגעתי ל-ה.ל.ל לפני יותר משבע שנים, בד בבד עם יציאתי מן העולם החרדי ותוך כדי התעלמות כמעט מוחלטת שספגתי ממשפחתי מרגע עזיבתי למשך תקופה ארוכה שגרמה לכך שגם כיום כשחזרתי לקשר כלשהו אתם, עדיין הם זרים לי במידה מסוימת. מה שהפך את ה.ל.ל לבית בשבילי, לסוג של תחליף משפחה, שאם להשוות בינה לבין משפחה, ישנם החברים הקרובים - תחליף אחים, והפחות קרובים - משפחה מורחבת.

אמרתי בעבר - כאשר נשאלתי מהי ה.ל.ל בשבילי - כי ה.ל.ל היא בית ומשפחה, ואני אומר גם היום משפחתי היא ה.ל.ל ובאם היא תחדל להתקיים מבחינתי יהיה זה שחזור של הניתוק מן הבית והמשפחה שוב, חוויה שלצערי מוכרת לי.

למדתי המון בזכותכם, על החיים, על עצמי, על הצבא, מהי מחויבות וכמובן תמיד אתם המתנדבים הייתם שם כאשר נפלתי, כריפוד מפני הרצפה כדי שחס וחלילה לא אספוג את כל עוצמת ההתרסקות על הקרקע.

 

במבט לאחור הספקתי די הרבה בשנים אלו: שירות צבאי של 4 שנים כולל תפקידי פיקוד שונים שלימדו אותי המון על עצמי ועל יכולותי, חציית מדינת ישראל ב"שביל ישראל" חוויה בה למדתי להכיר את פניה היפות של מדינתנו (מסתבר שיש כאלו), להשלים בגרויות ופסיכומטרי, להתנדב שנתיים בקו הפתוח של ה.ל.ל בירושלים ולעמוד פה מולכם - ילד גדול עם קצת יותר השכלה ידע והיכרות עם העולם החופשי ששאפתי כל כך להיות חלק מימנו.

 

אני חייב לומר שככל שאני מתבגר אני מבין יותר שההתנדבות אינה דבר מובן מאליו אלא משא ולעיתים עול כבד דבר הפוגע בשגרת החיים, בעבודה, בלימודים ובפרטיות, בשנתיים בהם אני מתנדב הבנתי אך מעט ממה שעובר עליכם, אין מילים לתאר עד כמה ההקרבה היא עצומה ועד כמה אתם אנשים מדהימים עם לב ענק וכל זה מרצון לתת ולא כדי לקבל שכר בעולם הזה או בעולם הבא...

 

קשה לי להאמין עדיין, אבל כן סיימתי עוד פרק בחיים, עוד שלב ונכון שישנם עוד שלבים רבים אבל למה להיתפס לזוטות מעין אלו? עכשיו זה זמן לאסוף כוחות לשלב הבא.

לכן, בתקווה שתבינו כי אין מילים שיוכלו להביע את רגשי התודה, ההערכה וההשתאות שלי אל מול הקרבתכם ותרומתכם הגדולה. לכל מתנדבי ה.ל.ל לדורותיהם, אלו שזכיתי להכיר ואלו שלא.

 

תודה רבה, אתם המלאכים הקטנים שלי ואני בטוח שלא רק שלי אלא של כל היוצאים.

 

 


Hillel on Facebook Hillel on Twitter Hillel on Youtube
הקו הפתוח 1-700-70-70-73
שעות מענה

חיפה והצפון / תל אביב

א'-ה' 22:00-18:30 


ירושלים

 א'-ה' 22:00-19:00 

ליצירת קשר מטלפון כשר מכל הארץ התקשרו ל 050-9332212